top of page

Військові екологи відпрацювали алгоритм збору доказів злочинів проти довкілля
6 червня 2023 року російські окупаційні війська спричинили один із наймасштабніших екологічних злочинів ХХІ століття — підірвали греблю Каховської ГЕС.
Унаслідок її руйнації було затоплено понад 75 тис. га земель. Значна повінь спричинила знищення середовищ існування багатьох видів рослин і тварин, забруднення та засмічення великих територій.
У грунти потрапило чимало забруднювачів, шкідливих речовин, нафтопродуктів. Паводок також спричинив змив з забруднених територій мін, боєприпасів та систем озброєння.
Згубні наслідки цього акту екоциду для екосистеми України, її народного господарства та життя мирного населення досі вивчають науковці та незалежні експерти.
У рамках заходів Програми ООН з навколишнього середовища (UNEP) в Україні представники Центру Досконалості Протимінної Діяльності та Екологічної Безпеки за організаційної підтримки бельгійського фонду Nicole Foundation та ГО «Інститут публічної політики та консалтингу (ІНПОЛІТ)» відпрацювали алгоритм збору доказів щодо негативного впливу цього воєнного злочину рф на довкілля.
Ця робота лежить в основі планових заходів щодо відновлення екології після війни.
Міжнародні партнери також передали українським військовим екологам обладнання для проведення відбору проб компонентів довкілля.
Отриманими під час цього навчання знаннями фахівці Центру поділилися під час тренінгу із представниками Державної екологічної інспекції Південного округу (Запорізька та Херсонська області).

mil_ecol.JPG
mil_eco2.JPG
mil_eco3.JPG
bottom of page